Trať - Cmkarting.cz

Trať

Caravan Metropol Karting aréna je umístěna v bývalé výrobní hale, která díky svým obřím rozměrům nabízí mimoúrovňové závodění plné adrenalinu. 

Trať je rozdělena do tří časově měřených úseků a celkově dosahuje délky 690 m. Při jízdě narazíte na spoustu zatáček, nadjezdů a techničtějších partií vyžadujících zvýšenou pozornost. Na rovinkách zase můžete sešlápnout pedál na plný plyn. Specialitou je ostře klopená zatáčka o náklonu 30°, která vyžene adrenalin ve vašich žilách na maximum. Nad tratí jsou umístěny světelné LED tabule, které vás informují o průběžném čase jízdy. Systém časomíry navíc zpracuje ve třech dělených úsecích analýzu vaší jízdy, díky kterému vychytáte mouchy a stanete se ještě většími profíky.

Na trati si v jeden okamžik díky její průměrné šířce 6 – 8 metrů může zazávodit až 10 jezdců. Závodí se v netradičních elektro motokárách s různými nastavitelnými módy, jejichž výhodami je zabudovaná zpátečka, větší bezpečnost a komfort oproti běžným motokárám. Nechybí jim však srovnatelná rychlost a klasický zvuk motoru, který je dokreslen speciálním zvukovým efektem.
Tou největší výhodou, inspirovanou vozy Formule 1, je však velmi zajímavé tlačítko boost, které má funkci zrychlení po dobu 5 sekund a můžete ho použít jednou za kolo. Je pouze na vás, jestli ho využijete na předjíždějící manévry, při výjezdu ze zatáčky či v kopci.
O dokonalou kulisu závodění se mohou postarat vaši kamarádi a známí z vyvýšené terasy s restaurací přímo nad tratí, odkud vás mohou nepřetržitě sledovat a povzbuzovat k ještě lepším výkonům.
Profil trati je navržen slovinskou firmou 360° KARTING, podrobně prohlédnout si ho můžete na 360° fotografiích