Motokáry - Cmkarting.cz

Motokáry

Na naší trati se budete prohánět v elektro-motokárách značky RIMO.

  • 30 elektromotokár pro dospělé
  • 10 elektromotokár pro děti cca od 5 let
  • 2 dvojsedačkové elektromotokáry

VÝHODY ELEKTROMOTOKÁR

NULOVÉ EMISE CO a CO2 !!

Emise ze spalovacích motorů jsou většinou karcinogenní.
Provoz elektro-motokár je absolutně čistý, bez zápachu a zplodin.

ZCELA TICHÉ

VÝPARY A SYSTÉMY ČIŠTĚNÍ
Elektrické motokáry nepotřebují nákladné a drahé výfukové systémy s katalyzátorem, které jsou naopak pro běžné motokáry nezbytností. 

JEDNO TĚLESO kapotáže

Vysoce odolný kus kapotáže zcela pokrývá všechny mechanické komponenty, což zajišťuje vaše vysoké bezpečí.

V palivových motokárách si řidič často popálí ruce o motor motokáry.  Části oděvu, šála nebo vlasy se mohou zachytit v převodovce nebo zadní ose.  Pálivová nádrž se může př nehodě oddělit a způsobit požár nebo výbuch přímo na trati.

Žádný z těchto problémů se s elektrickými motokárami nemůže stát. 

OCHRANNÝ OBLOUK nad hlavu

Ochranný oblouk je pevně spojený s anatomickým sedadlem jezdce. Ochranné oblouky jsou z bezpečnostních důvodů povinné například v USA a toto opatření se připravuje v rámci EU.

Klasické motokáry se snadno převrátí, protože jsou lehčí a jejich hmotnost není rovnoměrně rozložena. Následky pak mohou být vážné.

V elektrických motokárách k převrácení dojít prakticky nemůže, protože jejich hmotnost kolem 200 kg to v podstatě nedovoluje. Tato hmotnost je rovnoměrně rozložena na všechna čtyři kola jako u závodního monopostu.

DIFERENCIÁL

Díky diferenciálu u elektrických motokár se stal tento druh zábavy dostupný široké veřejnosti. S diferenciálem je řízení jemné a přirozené. Nemusíte být zručným řidičem. Motokára je snadno ovladatelná jak dětmi tak ženami. 

DVA BRZDOVÉ KOTOUČE

Naše motokáry mají brzdy se samoodvzdušňovacím a samoregulačním PUMP systémem s kapalinou. Tento druh systému pomalu slaďuje brzdový mechanismus podle toho, jak jsou opotřebovány brzdové destičky. Pedál je vždy v pohotovostním režimu pro dokonalé brzdění.

POLOHOVACÍ SEDAČKY A PEDÁLY

ZPÁTEČKA

Naše motokáry mají zpátečku! Pokud se vám tedy na trati stane nějaká nepříjemnost, můžete z ní ladně vycouvat bez pomoci pracovníků dráhy či bez nebezpečného vystupovaní z káry.

BOOST 

Podobně jako u F1 mají naše motokáry kouzelné tlačítko, které vám umožní na 5 sekund v každém kole zrychlit na maximální výkon.

BRZDOVÉ SVĚTLO

Díky němu poznáte, že motokára před vámi brzdí. A to se vždycky hodí :)

ČTYŘBODOVÉ BEZPEČNOSTNÍ PÁSY

AUTOMATICKÉ VYPNUTÍ PLYNU

Pokud v našich motokárách brzdíte, nemůžete zároveň přidávat plyn. Nedochází tak ke spalování brzd, rozlomení kotouče ani k přehřívání brzdové kapaliny a tím snížení účinnosti brzd.

MOTOROVÁ BRZDA

Kromě dvou zadních kotoučů brzd funguje podpora brzdění elektromotorem. Ta začíná v okamžiku, kdy je uvolněn pedál akcelerátoru.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.