CMKap 2023

ZÁVODY

CMKAP 2023 je šestým ročníkem amatérské motokárové soutěže. Soutěže se může zúčastnit každý amatérský i profesionální jezdec (jezdec s profesionální závodní licencí). Děti se mohou soutěže účastnit pouze pokud mají zajetý čas pod 54 vteřin. Soutěž čítá celkem šest závodů v průběhu roku 2023 a kapacita každého z nich je max. 50 jezdců. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu termínu jednotlivých závodů. 

ÚČAST DĚTÍ DO 15 LET

Děti se mohou soutěže účastnit pouze pokud mají zajetý čas pod 54 vteřin. Osoba mladší 15 let se může zúčastnit závodů pouze za doprovodu rodinného příslušníka staršího 18 let.

SYSTÉM ZÁVODU

KATEGORIE:

DĚTI – do 15 let, malé motokáry, bez dovažování

JUNIOR – do 18 let, velké motokáry, bez dovažování

DOSPĚLÍ – nad 18 let, velké motokáry, dovážení do 85 KG bez výjimek

Jezdci jsou rozděleni do skupin podle nejrychlejšího času dosaženého v CMK. 
Každá skupina absolvuje tři 6 minutové kvalifikace. Z každé kvalifikace se započítává nejlepší čas. Nejhorší výsledek se škrtá, zbylé dva výsledky se průměrují. Jezdci se v rámci svých kategorií kvalifikují do finálového závodu. Finále se jede na 15 kol s pevným startem.
V roce 2023 je opět vypsáno dohromady šest závodů. Počítat do konečného součtu všech dosažených bodů se ovšem bude jen pět z nich (závod s nejnižším počtem dosažených bodů se maže).  

V případě většího počtu jezdců v kategorii pojedeme finále B, C ...

Vyhlašujeme každé finále zvlášť.

DOVAŽOVÁNÍ (pouze dospělá kategorie)

V roce 2023 se závody pojedou systémem dovažování s váhovým limitem 85 kg. Jezdec musí během každé své jízdy dodržet minimální váhu 85 kg s nulovou tolerancí (tj. včetně jezdecké výbavy). Pokud má jezdec tělesnou váhu i s vybavením nižší, tak musí motokáru dovážit pomocí závaží do předepsané váhy 85 kg. Max. hmotnost dovážení motokáry je 30 kg. V případě nedodržení min. váhy následuje penalizace 5 vteřin z dané jízdy. Pokud jezdec neváží alespoň 55 Kg, musí najít alternativní způsob dovážení. 

ÚPRAVA TRATĚ

Pořadatel závodů si vyhrazuje právo na úpravu tratě v CMK aréně během jednotlivých závodů.

ŽEBŘÍČEK

Každý jednotlivec sbírá body do žebříčku, pokud se umístí v jednotlivém závodě do 30. místa. 
1. místo =  30 bodů, 30. místo = 1 bod. Nejlepší jezdci sezóny budou vyhlášeni po skončení 6. finálového závodu v prosinci. Aktuální žebříček:

PŘÍHLÁŠENÍ DO ZÁVODU

Do závodu se můžete přihlásit osobně na recepci v CMK, na webu a v mobilní appce CMKarting.

STARTOVNÉ

Startovné činí 2 000 Kč za osobu a za jeden závod. V ceně startovného je zahrnuta kompletní organizace závodu včetně samotných jízd, moderování závodu, hostesky, raut, poháry, trofeje, medaile, losování slevy na příští závod a další ceny.

RAUT

V ceně startovného je také občerstvení formou rautového stolu. Pokud bude mít zájem o občerstvení i kdokoli ze závodníkova doprovodu, je to možné za poplatek 300 Kč, který se složí na místě při registraci závodníků.

VÝHODY PRO JEZDCE

Každý účastník závodů získá od CMK slevu na jízdy v hodnotě 50 Kč / jízda, bez omezení počtu. Sleva je platná od následujícího dne po závodech. Každý účastník závodů je automaticky zařazen do slosování o slevy startovného
na příští závody.

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY A PRAVIDLA

Celá soutěž se řídí podle podmínek pořadatele závodů a všeobecných pravidel CMK. Pokud soutěžící poruší tyto pravidla, může být z celé soutěže vyloučen. 
Osoba mladší 15 let se může zúčastnit závodů pouze za doprovodu rodinného příslušníka staršího 18 let.
Registrací do závodů každý účastník souhlasí s podmínkami soutěže a pravidly CMK arény.
Účastník také registrací souhlasí, že ho můžeme pomocí uvedených údajů kontaktovat. V žádném
případě nebudou kontaktní údaje předány třetí straně.

TERMÍNY ZÁVODŮ 

Každý závod začíná vždy v 18:00.

  1. Závod: 27.2.2023
  2. Závod: 24.4.2023
  3. Závod: 19.6.2023
  4. Závod: 11.9.2023
  5. Závod: 6.11.2023

Závod – FINÁLE: 11.12.2023

Vyhlášení proběhne dne 11.12.2023 při slavnostním ukončení sezóny

...

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.